Çambaşı Yaylasi Mevkii PK. 52200 Altinordu ORDU / Türkiye

Ordu Çambaşı Otel

Doğaya, Lükse, Hizmete Doyacaksınız
24 Oca

ÇAMBAŞI YAYLASINA NASIL GİDİLİR

Şehrin kalabalığından trafik gürültüsünden kaçmak ciğerlerinize temiz hava çekmek yazın sıcaklığında serin bir yaylada buz gibi yayık ayran içmek oh be dünya varmış demek ister misiniz? Haydi, hazırlanın sizi hayallerinizdeki yayla yolculuğuna çıkartmak için geldim. Çantalarınızı hazırlayın yola koyulalım. Durağımız maviyle yeşilin buluştuğu Karadeniz’in en şirin kentlerinden birisi olan ordu’ya gideceğiz. Ordunun birbirinden güzel ilçelerinden bir tanesi olan karadüz ilçesine hareket edeceğiz. Ordu şehir merkezinden 60 km uzakta bulunan karadüz ilçesi yaylaları ile meşhur küçük bir ilçedir.

 

Büyük uğraşlar sonucunda ordu’nun karadüz ilçesine geldik. Yolculuğumuzun büyük bir bölümü bitti. Karadüz ilçesine bağlı yokuşdibi beldesine gideceğiz. Çambaşı yaylamız yokuş dibi beldesi sınırları içerisinde yer alır. Çambaşı yaylası rakımı 1700-1750 rakımlı serin bir yayladır. Yazın insanların serinlemek için havuza girdiği ülkemizde buradaki insanlar gece uyurken üşümemek için üzerine battaniye örterler. Yazın üşümek battaniyeye sarılarak yeşilin sırtlarında ciğerlerinize temiz hava çekerek güzel bir uyku çekmek istemez miydiniz?

 

Hayalleriniz çok uzağınızda değil. Yayla denilince akla neresi geldiğini, hayallerinizdeki yaylaya nasıl gideceğinizi anlattım. Artık hayallerinizi gerçekleştirip yaşamak ya da yaşamamak sizin elinizdedir. Mutlu huzurlu sağlıklı bir yaşam geçirmeniz dileğiyle hoşça kalın.

Leave a Reply